Çukurova, Galatasaray’a fark attı

Zirve yarışındaki en önemli rakiplerinden biri olan Galatasaray karşısında ikili yıldızı Hayes ve Gray maça çok iyi başlayınca skor üretmekte zorlanmadı Çukurova. Özellikle karşılaşmaya başladığı Gray-Hayes-Asena-Hollingsworth-Crvendakic beşinin hepsinden katkı alınca ev sahibi 18-9’da dokuz farkı yakaladı, ilk çeyreği de 24-16 önde noktaladı.

İkinci yarıda da üstünlüğü kaybetmeyen Çukurova’da yıldız isimlerin yanında özellikle kenardan gelen Sinem ve Özge’nin üçlükleri takımı çok rahatlattı. Hayes’in 13 sayıyla çift hanelere çıktığı ikinci çeyrekte müthiş performansını sürdüren Çukurova soyunma odasına 47-32’lik skorla 15 farklı üstün gitti.

Taraftar desteğini arkasına alan Çukurova’nın fırtınası ikinci yarıda da dinmedi. Güçlü rakibine göz açtırmayan ev sahibi farkı biraz daha artırmayı başardı.

Hayes’in ardından Gray de çift hanelere çıkan isim olurken, Çukurova son 10 dakikaya da 63-46’lık skorla 17 farkın rahatlığıyla başladı.

Galatasaray dördüncü periyotta üst üste üçlüklerle farkı eritmeye çalışsa da Çukurova hata yapmadı ve çok önemli bir maçtan 75-58 galip ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir