Kaftancıoğlu ‘Belgeleri Açıklayacağım’ Diyerek Duyurmuştu! O İsim Belli Oldu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti’den milletvekili listesine giren bir kişinin İBB’de meclis üyeliğine devam ettiğini tespit ettiklerini belirterek, ‘Gereği yapılmazsa kişiyi ve belgeleri açıklayacağım’ ifadelerini kullanmıştı. AK Parti’den milletvekili adayı olan isimin Mustafa Naim Yağcı olduğu ortaya çıktı.

Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AKP’nin İstanbul’da milletvekili listelerini oluştururken işlerine geldiği zaman yasaları ve kanunu nasıl tanımadığının somut örneğini belgeleriyle açıklayacağım birazdan. Yakalandınız! Sehven dışında ne diyeceksiniz meraktayım” ifadelerini kullanmıştı.

‘Açıkgözler anlaşılmasın diye milletvekili listelerinde iki isimli olan kişinin tek ismini yazarak koymuşlar’

Paylaşımının devamında Kaftancıoğlu şunları kaydetti:

‘Milletvekili listesine girmiş birinin istifa etmeden başvurduğu adaylıktan sonra meclis üyeliğine de devam etmesi mümkün olamaz. Ayrıca listeye yazılan birinin de bugün Büyükşehir meclisine katılması mümkün değildir.

Örnek verecek olursam CHP’den istifa eden ve listelerde yer bulamayan İBB Meclis üyemiz Doğan Subaşı nasıl İBB meclis üyesi değil ve toplantılara katılamıyorsa bu kişi için de aynı kurallar ve kanunlar geçerli. Gereği yapılmazsa kişiyi ve belgeleri açıklayacağım!

Madem idare edin diyorsunuz Doğan Subaşı gelsin İBB meclisini yönetsin, istifa eden diğer iki arkadaşımızda bugün yapılacak Büyükşehir meclisine katılsınlar diyeceğim ama demem çünkü CHP olarak biz yasalara saygılıyız. İşimize gelince yasa tanımazlık yapmadığımız gibi pazarlık da yapmayız.üBunu da yazayım gülelim biraz…

Açıkgözler anlaşılmasın diye milletvekili listelerinde iki isimli olan kişinin tek ismini yazarak koymuşlar.

Sehven iş yaptık derken fark edilmesin diye kurnazlık yapmaya kalkmışlar olmayan akıllarınca.

Ne yaparsanız yapın, her seferinde yakalanacaksınız!’

Milletvekili listesinde aday gösterilmesine rağmen İBB meclis komisyonlarına katılmaya devam eden AK Partili ismin Mustafa Naim Yağcı olduğu ortaya çıktı.

BirGün’ün ulaştığı Mustafa Naim Yağcı’ya, ‘Kanun gereği istifa etmeniz gerekirken neden istifa etmediniz?’ sorusu yöneltildi. AK Partili Yağcı, ‘İstifama müsaade edilmedi. Konu YSK’de. YSK inceleyecektir’ diye yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir