Pistten çıkan uçak pide salonu olmak için gün sayıyor

13 Ocak 2018’de, Ankara- Trabzon seferini yapan, Pegasus Havayolları’na ait, PC 8622 sefer sayılı ‘Zeynep’ isimli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, 13 Ocak 2018’de Trabzon Havalimanı’na inişi sırasında pistin kuzey yönündeki deniz tarafına yöneldi. İniş takımları balçığa saplanan uçak, denize 25 metre kala durabildi. Uçaktaki 162 yolcu ile 6 kişilik mürettebat, ekiplerin müdahalesi ile tahliye edildi. Uçuş trafiğine kapatılan Trabzon Havalimanı’nda uçak için kurtarma çalışması yapıldı.

Kazanın ardından  çürümeye terk edilen uçak daha sonra ilçe belediyesi tarafından yatırımcılara tahsis edildi. Abdülkadir Bektaş isimli yatırımcı, Temel Şükrü Yılmaz ve Zafer Celap isimli arkadaşları ile birlikte uçağı pide salonu yapmak için uğraş verdiklerini belirtti. Bektaş, uçağa şu ana kadar yaklaşık 4 milyon TL harcadıklarını söyledi.

Uçağa şu ana kadar yaklaşık 4 milyon TL harcadıklarını belirten Bektaş, ”Turizm sezonuna yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Bu sene hava şartları iyi gitmeyince alt yapıyı bir türlü bitiremedik. Şu anda hızlandık inşallah turizm sezonuna yetiştireceğiz. Çevreden çok güzel tepkiler alıyoruz. Türkiye’de bunun üç dört bölgede örnek projeleri var. Uçağı bu duruma getirene kadar çok mücadele verdik. Uçak boru parçasıydı. İstanbul’da teknik ekip bulduk onlardan Allah razı olsun normalde bu uçak bu şekilde basit bir şekilde gelmez. Sadece uçak bize 4 milyona mal oldu, her geçen gün başka masraf çıkıyor. Uçağımızı tamamladığımızda inşallah depremzedeleri de ağırlayacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir