Visa’dan Önemli Hamle: Bu Altcoin İçin İlan Açtı!

Ödeme alanındaki dev isimlerden olan Visa, Bitcoin ve altcoin alanındaki yeni hamlesiyle ses getirdi. En son gelişmelere göre Visa, kripto para ekibi için iş alımına başladı. Visa, kıdemli bir yazılım geliştiricisini işe almayı umduğunu açıkladı. Bu yeni görevin, özellikle yeni Ethereum geliştirmelerini anlayanları ilgilendirdiğini belirtmekte fayda var. İşte detaylar…

Visa’dan önemli Bitcoin ve altcoin hamlesi: Ethereum’dan anlayanlar aranıyor!

Ödeme devi Visa, kripto ekibi için kıdemli yazılım geliştiricisini işe almayı umarak Web3 planlarını ilerletiyor.  Son iş ilanında, dünyanın en büyük ikinci ödeme kuruluşu olan Visa, kripto alanının dikkatini çekti. Visa, ilanında, “Web3 teknolojileri yığını konusunda tutkulu” olan “deneyimli yazılım mühendisleri” aradığını söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi web3, Blockchain’ler üzerine inşa edilmekte olan süreci ifade ediyor. Kullanıcılara verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilen internetin bir sonraki büyük ölçekli evrimini ifade ediyor. Visa, bir süredir bu alan için ürünler geliştirmeye odaklandığını söylüyor. İş ilanında “Visa Kripto Ekibi, herkesin dijital ve mobil yaşamlarında ticareti kolaylaştırmak için yeni nesil ürünler geliştiriyor” ifadeleri yer alıyor. Açıklamalarına göre odak noktası, müşteriler için derin yeni değerler ortaya çıkaran sezgisel özellikler oluşturmak.

ERC-4337 standardı önem taşıyor

Londra merkezli bir mühendis için verilen iş ilanında, “yeni Ethereum geliştirmelerini anlayabilecek” biri aranıyor. Özellikle Blockchain’de token yayınlamak için bir standart olan ERC-4337’den bahsediliyor. Ethereum, en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH’nin arkasındaki Blockchain2dir.  Visa geçen yıl, bir gün otomatik ödemeler konusunda Ethereum ağıyla nasıl işbirliği yapabileceğini ima eden bir belge yayınladı. Firma ayrıca “güvenlik protokolleri” ve “özel anahtar saklama” konularına aşina birini de istiyor.

Visa, borsa ve kripto markası FTX’in Kasım ayında iflas etmesinin ardından kripto faaliyetlerini geri çekmiş gibi görünüyordu. Şirketin FTX ile “uzun vadeli küresel ortaklığın” bir parçası olarak 40 yeni ülkeye kripto banka kartları sunma planları vardı, ancak FTX başarısız olunca durdu.  Şubat ayında Visa, “kripto ekosistemindeki zorluklara ve belirsizliğe rağmen” stablecoin’lere dikkat çekti. Visa, “halka açık Blockchain’ler üzerinde çalışan fiat destekli kriptoların ödeme ekosistemindeki yerinden” bahsetti. Bunların, piyasada önemli bir rol oynama potansiyeline sahip olduğuna” inandığını söyledi.

Şirket geçen yıl ayrıca bir kripto cüzdanı ve bir metaverse ürünü için potansiyel planları ima eden yeni ticari marka başvuruları yaptı. Ancak bir Visa sözcüsü Şubat ayında bir açıklama yaptı. Açıklamada “kripto sektöründeki son başarısızlıkların, kriptonun ana akım ödemelerin” etkisinden bahsetti. Ayrıca kriptoların finansal hizmetlerin bir parçası haline gelmesinden önce kat etmemiz gereken uzun bir yol olduğunu” belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir