Vitalik Buterin’in Sevdiği Altcoin Dev Ortaklığı Duyurdu: Fiyat Sıçradı!

Web kayıt kuruluşu GoDaddy, Ethereum Name Service alan adlarını kripto cüzdanlarına bağlıyor. GoDaddy ENS .eth ad eşleştirmesi için 0 doları ücret alacak. Bu gelişmeyle, kullanıcıların internet alan adlarını ENS adreslerine bağlamaları mümkün hale gelecek. Bu haberin ardından altcoin fiyatı yükselişe geçti.

Ethereum Name Service, GoDaddy ile işbirliği yaptı, altcoin fiyatı sıçradı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum’un üzerinde çalışan bir alan adı protokolü olan Ethereum Name Service (ENS), GoDaddy ile bir anlaşmaya vardı. Bu sayede, kullanıcıların internet alan adlarını ENS adreslerine ücretsiz olarak bağlamalarına olanak sağlayacak. Web3’ün ana akım şirketler tarafından benimsenmesi ayı piyasası sırasında yavaşladı. Ancak ENS ile en büyük internet alan adı kaydı olan GoDaddy arasındaki anlaşma, Blockchain’i geleneksel teknolojilerle birleştirmeye yönelik ilginin yenileneceğine işaret edebilir.

Haberin ardından altcoin fiyatı yükselişe geçti. ENS gün içinde 18 dolardan işlem görürken, ortaklık haberiyle birlikte 19,34 dolara zıpladı. Yazı sırasında token, günlük bazda %7,25 artışla 19,2 dolardan işlem görüyordu.

ENS günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin projesinin kurucusu ortaklığa ilişkin konuştu

ENS’nin kurucusu Nick Johnson, gelişme hakkında bir demeç verdi. Johnson, “Beyonce, Beyonce.xyz’nin sahibi. Artık sadece GoDaddy sayfasına girip adresinizi girerek bir cüzdan oluşturmanız mümkün. Artık Beyonce.xyz tüm niyet ve amaçlar için onun cüzdan tanımlayıcısı.” dedi. Nihayetinde amaç, Ethereum’un ötesinde daha fazla Blockchain entegre etmek olacak. Bu bağlamda Johnson, açıklamasına şu şekilde devam etti:

Şu anda bu entegrasyonu Ethereum adresinizi ayarlamak için kullanabilirsiniz. Ancak ileride, metin kayıtlarını ayarlamak için tüm Blockchain’lerin adresleri için bunu yapmak mümkün olacak. Böylece .xyz veya .com, Web3 profilinizi oluşturabilirsiniz.

Yeni artaklar arasındaki dava devam ediyor!

Duyuru, ENS’nin “eth.link” alan adının satışı nedeniyle dava açtığı GoDaddy’yle mahkemelik olduğu bir dönemde geldi. Bu arada, Johnson, eth.link davasının hala mahkemede devam ettiğini belirtti. Ayrıca Johnson, “Sanırım, bilirsiniz, biriyle bir konuda anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Ancak, yine de iyi arkadaş kalabilir ve başka konularda ortak olmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Ve pek çok konuda aynı fikirdeyiz,” dedi. Son olarak Johnson, şunları ekledi:

Bence isimlendirme ve Web3, eski sistemler yokmuş gibi davranmaya çalışmadığımızda ve her şeyi sıfırdan yeniden icat etmeye çalışmadığımızda, bunun yerine mevcut sistemler üzerinde çalışan ve bunların üzerine inşa edilen sistemler kurduğumuzda daha iyi çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir